Az irányítópult bemutatása

A Matific tanári irányítópultja a Matific menü mellett található a fejlécben.
Az Irányítópult több különböző szekciót tartalmaz, melyek mindegyikét arra terveztek, hogy más-más fontos területről adjon értékes információt.

Iskola elindításának állása felület:

Ha újak vagyunk a Matific-ben, vagy még nem fejeztük be az osztályunk regisztrálását a felületen, az "Iskola elindításának állása" felület értékes segítséget nyújt ebben a folyamatban.

Előrehaladás a hozzárendelt feladatokban felület:

Ez a felület egy nagyon gyors áttekintést ad arról, hogy hogyan haladnak a tanulók a számukra kijelölt feladatokkal. A három csoportra rákattintva megtekinthető, hogy kik fejezték már be a munkát, kiknél van a megoldás folyamatban, és kik azok, akik el sem kezdték azt.

Tanulófigyelő szekció: A Tanulófigyelő táblázat átfogó áttekintést nyújt a diákok teljesítményéről.

Tanulói aktivitás követése: Itt láthatjuk, hogy kik dolgoznak aktívan és kik azok akik még nem kezdtek bele a feladatok megoldásába. Ennek köszönhetően láthatjuk, hogy kinek, milyen témában van szüksége segítségre.

Aktivitási előzmények megtekintése: Itt láthatjuk, hogy a tanulók hol töltenek a legtöbb időt a Matific platformon. Ennek alapján még inkább személyre szabhatjuk tanulóink tanulási útját.

Heti küldetési eredmények nyomon követése: Ünnepeljük meg a tanulók elért eredményeit, hogy motivált legyen mindenki a heti küldetés teljesítésében! Itt nyomon követhetjük, hogy a tanulók közül kik teljesítették a heti küldetést. Ennek nyilvános elismerésével egy motivált légkör alakulhat ki az egész osztályban.

Teljesítményértékelés: Ezen funkció segítségével könnyen azonosíthatjuk azokat a területeket ahol jól vagy alul teljesítenek a gyerekek.

A tanulók fejlődésének összehasonlítása az idő függvényében:  Itt összehasonlíthatjuk a tanulók  aktivitását az előző heti vagy négy héttel ezelőtti teljesítményükhöz képest, így átfogó képet kaphatunk a fejlődésükről.

Könnyű hozzáférés minden szükséges funkcióhoz: Akár minden szükséges változtatást elvégezhetünk közvetlenül: A részletes jelentések elérésétől a diákadatok szerkesztésén át a bejelentkezési kártyák letöltéséig mindent elérhetünk innen.

 

Segítséget igénylő vagy kimagasló tanulók felület:

Ez a felület remek lehetőséget ad arra, hogy gyorsan áttekintsük, ki igényel további segítséget, és kit állíthatunk újabb kihívások elé. Akkor fog egy tanuló neve megjelenni ezen a felületen, ha egy témában az átlagteljesítménye 40% alatti az elmúlt 2 hétben. Azért szűkítettük le ilyen mértékben ezt az időkeretet, hogy mindenki biztos lehessen benne, hogy a valóban aktuális és releváns információt kapja ezen a felületen, amely alapján lépéseket tehet. Ha egy tanuló korábban küzdött egy témával, de már felzárkózott, és megbirkózik vele, fontosnak tartjuk, hogy ezen a felületen ne keveredjen össze azokkal a társaival, akik még valóban segítségre szorulnak - megelőzve ezzel a kavarodást.

Osztály pontszáma felület:

Ez a felület akkor hasznos, ha össze szeretnénk hasonlítani a tanulóink teljesítményét a velük azonos évfolyamon tanuló más osztályokéval az országból. Az oszlop jelzi az osztályunk átlagát, míg a vonal az országos évfolyam-átlagot.

Eredménytábla felület:

Ez a felület a meglévő Iskolai eredménytábla menüpont összegzése, amely a Jelentések alatt található. Sok tanár hasznosnak találja, ha megmutatja a diákjainak, kik szerezték a legtöbb Matific csillagot az iskolában. A csillagok száma jó kombinált jelzője a befejezett feladatoknak és az átlagos pontszámnak.